Proizvodi : 0
Ukupno : 0,00 KM
Vidi košaricu Idi na plaćanje

Minimalna pobjeda kadeta, juniori rutinski do nova tri boda

Danas su na Gradskom stadionu Bjelave u Čapljini naši kadeti i juniori gostovali kod istoimenog protivnika u 22. kolu Omladinske lige jug. Kadeti trenera Ivana Jolića, s nedostatkom nekoliko bitnih igrača, pružili su vrlo dobru partiju, ne dozvolivši domaćinu da i u jednom trenutku ozbiljnije zaprijeti. Iako je pobjeda bila minimalna (1-0), kadeti su mirno kontrolirali susret i na kraju potpuno zasluženo odnijeli sva tri boda. Strijelac jedinog pogotka bio je Amer Žunić, koji je na prelijepu asistenciju Roberta Mičeta mirno pogodio mrežu Čapljine na samom startu drugog poluvremena.

Sastav kadeta:
Admir Ljutić
Antonio Čačija – Pere Pavić – Robert Lasić – Nikola Vrdoljak (C)
Robert Mičeta – Dominik Jureta – Antonio Toto
Vinko Anić – Amer Žunić – Ivan Kurbaša

Nakon kadeta, juniori su također vrlo dobro odradili svoj dio posla. Međutim, nije baš najbolje počelo za naše juniore: već na samom početku utakmice, u jednom duelu kod korner linije, lijev bek domaćih oštro starta na loptu i pritom udara po zglobu i Matea Velića, koji ostaje zgrčeno ležati na travnjaku. Stoga je trener Orman već u ranoj fazi utakmice bio prisiljen na promjenu. Povrijeđenog Matea Velića zamijenio je Filip Banović.
Što se prigoda tiče, u 15. minuti je lijepo po lijevoj strani probio Filip Čačija koji zatim nesebično dodaje do Pere Križana, a ovaj s 5 metara promašuje cijeli gol. Međutim, samo 10 minuta kasnije, Pere Križan se iskupljuje za veliki promašaj i zabija u 25. minuti susreta nakon velikog nesporazuma u domaćoj obrani. Do poluvremena su juniori sačuvali prednost, ali novi problem je bila i nova ozljeda – ovoga puta u pitanju je bio zglob Denisa Križana, a zamijenio ga je Danijel Marijan.
Iako su nedostajala dva vrlo bitna igrača, Troglavovi juniori i u drugi dio ulaze čvrsto i odlučno, a istaknula se tad i izuzetna fizička sprema igrača trenera Ormana. Do kraja su junori utrostručili prednost: najprije je 68. minuti prekrasno od stativu zabio najbolji igrač utakmice, Filip Čačija, da bi točku na i u 86. minuti stavio Domagoj Duvnjak, koji izlazi 1 na 1 s vratarom domaćih i mirno pogađa za 0-3.