Ukupno : 0,00 KM
Vidi košaricu Idi na plaćanje

Velike pobjede za kadete i juniore protiv slavnog FK Veleža!

Danas je na Zgonima odigrano redovno, 25. kolo Omladinske lige jug u kojem su naši kadeti i juniori dočekali slavni mostarski klub – FK Velež.
I kadeti i juniori mostarskog velikana na današnji su susret stigli kao favoriti jer su obje njihove spomenute kategorije uvjerljivo vodeće na prvenstvenim ljestvicama. Međutim, nije to obeshrabrilo naše kadete. Ipak, momčad Ivana Jolića loše je i dekoncentrirano ušla u susret, a gosti to koriste već u trećoj minuti kad za vodstvo pogađa Riad Demić. No, Troglav nije popustio i naše kadete taj gol nije pretjerano uznemirio. Preuzeli su domaći inicijativu, a šanse su se nizale jedna za drugom. Izgledalo je to vrlo dobro, ali dosta neefikasnom jer su nekoliko ziceri zapucali Ivan Kurbaša i Amer Žunić, koji su čak 3 puta izlazili jedan na jedan s vratarom gostiju. Ipak, u 26. minuti susreta, dobra igra i presing isplatili su se našim kadetima, a Ivan Kurbaša uz dosta sreće pogađa za poravnanje rezultata. S 1-1 otišlo se na predah.
U drugom su dijelu kadeti Troglava ubacili u još jednu brzinu više i opet pokazali kako su zaslužili puno više od 5. pozicije na kojoj se trenutno nalaze u ligi. Do kraja je za veliku pobjedu pogodio Ivan Kurbaša postigavši tako svoj drugi gol na utakmici i ukupno 20. u Omladinskoj ligi jug.
Kadetima i treneru Ivanu Joliću čestitamo na odličnoj igri i vrijednoj pobjedi koja će se pamtiti!

Jednako dobru, čak i nijansu bolju partiju od kadeta pružili su juniori. Trener Sanel Orman na raspolaganju je imao više-manje sve igrače pa su danas igrali i Domagoj Duvnjak, Senedin Hadrović, Filip Čačija, Pere Čolak i Marin Krišto, koji već dugo nisu nastupali za juniorsku kategoriju, pružajući svoj maksimum za seniorsku momčad u Drugoj ligi jug. I tako kompletni, respektirali smo današnjeg protivnika čiji dres nose uistinu majstori ove igre, poput Alema Brkana ili Rijada Obradovića. Ipak, naposljetku je sve ostalo samo na respektu jer su naši juniori danas svojom igrom, naročito u prvom poluvremenu, u svim segmentima nadmašili popularne Rođene. Prekrasno je bilo vidjeti juniore Troglava u prvom poluvremenu, koji su nizali šansu za šansom i kvalitetnim pasom i borbenošću nisu dozvolili gostima da ozbiljno zaprijete. U vodstvo je domaćin stigao u 25. minuti: presing je na zadnju liniju Veleža napravio Filip Čačija, koji tako krade loptu Sandiju Ajaniću, upošljava nesebično Domagoja Duvnjaka koji mirno pogađa za 1-0. Bio je to rezultat prvog poluvremena, iako je Čačija nekoliko minuta kasnije iz zicera s 5 metara pogodio stativu. Ipak, sjajno je reagirao vratar gostiju Edis Rahimić koji je vrhom prstiju skrenuo tu loptu.
U drugom poluvremenu, Mostarci su krenuli na sve ili ništa. U nekoliko navrata ozbiljno su zaprijetili, ali naša je obrana ostala mirna i čvrsta. U 79. minuti Troglav udvostručuje vodstvo: sjajno se po desnoj strani sjurio Bulić, nanizao nekoliko igrača Veleža, a u kaznenom prostoru nespretno ga ruši gostujuća obrana; sudac Kovačević bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je najbolji igrač današnje utakmice – Domagoj Duvnjak, koji tako postavlja konačnih: Troglav 2-0 Velež.
Juniorima i treneru Ormanu čestitamo na velikoj pobjedi!